DZIEŃ JABŁKA

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

28 września przedszkolaki świętowały Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zachęcanie dzieci do spożywania tych pysznych owoców pod różnymi postaciami z powodu ich walorów zdrowotnych i odżywczych.

Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Samodzielnie wykonały pyszny sok jabłkowy , a na deser była pyszna szarlotka , którą przygotowały panie kucharki. Przedszkolaki brały udział w konkurencjach zręcznościowych oraz zabawach ruchowych do piosenek o jabłuszkach. Były okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości. Przedszkolaki ćwiczyły również sprawność manualną, wykonując duże czerwone jabłko z bibuły i samodzielne prace plastyczne – jabłko plasteliną i farbą malowane .To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu.

Więcej w zakładkach grup i galerii