#SadziMY

Udział przedszkolaków w ogólnopolskiej Akcji # SadziMY

30 września nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser -Dudę , w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100-lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych .

Przedszkolaki po raz pierwszy wzięły udział w akcji # SadziMY. Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze , wpływają korzystnie na klimat i samopoczucie, a posadzone w naszym ogrodzie przedszkolnym dodatkowo zapewnią nam cień w upalne dni.

Grupa Sówek i Motylków przywiozła do przedszkola sadzonki drzew, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Oleszyce za co składamy serdeczne podziękowania.

Drugi dzień ogólnopolskiej Akcji # sadziMY w naszym Przedszkolu

W czwartek w ramach akcji # sadziMy przedszkolaki z grupy „ Motylków” i „ Sówek” wyruszyły na wycieczkę do Nadleśnictwa Oleszyce po sadzonki drzew , by posadzić je w ogrodzie przedszkolnym. Po wyborze sadzonek , poprosiliśmy Pana Rafała Ciska , tatusia Miłosza i Blanki , by pomógł nam posadzić sadzonki drzew w ogrodzie przedszkolnym. Pan Rafał szczegółowo tłumaczył dzieciom , jak prawidłowo posadzić drzewo. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Pod czujnym okiem , dzieci zabrały się dzielnie do pracy. Wybierały miejsca dla drzewek, robiły specjalnym narzędziem -lancą sadowniczą- otwory w ziemi, wsadzały sadzonki, zasypywały ziemią, udeptywały i na koniec podlewały. Była to prawdziwa lekcja przyrody . Dziękujemy!

Więcej zdjęć w galerii