Czytelnictwo

Spotkanie przedszkolaków z Panią Jadwigą

z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleszycach.

Dnia 18 października gościliśmy w przedszkolu pracownika Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleszycach Panią Jadwigę Jaremko, która w ramach realizowanego przez naszą bibliotekę projektu „Mała książka - wielki człowiek” zachęcała przedszkolaków i ich rodziców do wzięcia udziału w projekcie. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą książkę „Pierwsze czytanki dla…” , a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem , potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.