Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontakt
Samorządowe Przedszkole w Oleszycach
Strona głowna  /  BIEDRONKI - 3,4latki
BIEDRONKI - 3,4latki

WITAMY W GRUPIE BIEDRONKI - 3,4 latki

 

Nauczyciel: mgr Anita Birnbach
Pomoc nauczyciela: Elżbieta Klojzy

 

 

URODZINY 

 

DZIŚ W NASZEJ GRUPIE ŚWIĘTOWALIŚMY 4 URODZINY FLORIANKA !!!

Wszystkiego najlepszego, bądz zawsze szczęśliwy, zdrowy i uśmiechnięty !!!

 

 

 


 

Podsumowanie tygodnia: ,,IDZIE JESIEŃ DO ZWIERZĄT''

 


 

Podsumowanie tygodnia: ,,IDZIE JESIEŃ PRZEZ PARK I LAS''

 

 

 

 

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dziękujemy naszym kochanym Przedszkolakom oraz ich Rodzicom za pamięć, uśmiech i życzenia oraz wiele ciepłych słów !!!

 


 

 

PODSUMOWANIE MIESIĄCA WRZEŚNIA

 

Za nami miesiąc adaptacji, wzajemnego poznawania się i budowania zaufania...ale również wesołej zabawy i wszechstronnej aktywności.

 

 

 

 

                                      


 

WESOŁY PIĄTEK

W dniu dzisiejszym ( 8 października) nasze BIEDRONKI uczestniczyły po raz pierwszy w zajęciach z RYTMIKI !!! Było bardzo wesoło i muzycznie, a uśmiech nie schodził dzieciakom z buzi. Następnie w ramach zajęć plastycznych malowaliśmy farbami bohaterów zabawy muzyczno - ruchowej     ,,Cebulka i buraczek''.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA

 

Sezon na pyszne owoce trwa! Każda BIEDRONKA już teraz wie jak ważne są dla nas owoce - nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Dlatego przeszkolaki dziś zrobiły samodzielnie pyszną i bardzo zdrową SAŁATKĘ OWOCOWĄ !!! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ W STARYM SIOLE

 

W dniu dzisiejszym (6.10) udaliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę autobusem, do Szkółki Leśnej w Starym Siole.  BIEDBRONKI wyruszyły na spacer dróżkami Szkółki. Poznawały przyrodę - patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały jesienne drzewa, a do kącika przyrody zbierały ,,skarby", które zostawiła pani JESIEŃ !!! W sali edukacyjnej pod okiem Pani Leśnik, dzieci oglądały okazy zwierząt, które można spotkać w lesie. Na zakończenie wycieczki czekała na nas pyszna niespodzianka - pieczona kiełbaska z ogniska. Pełne niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola !!!

 

 

 

 

 

 


 

 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIACZKA 

 

,,ZIEMNIAK TU, ZIEMNIAK TAM, JA ZIEMNIACZKA DZISIAJ MAM...'' do tych słow bawiły się  dziś BIEDRONKI z wykorzystaniem ziemniaczków. Były zabwy z ziemniakami i konkurencje sportowe oraz zabawy ze śpiewem . Wykonaliśmy CUDACZKI Z ZIEMNIAKÓW. Z wielkim apetytem zajadaliśmy ziemniaczki pieczone w ognisku.  Na koniec, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w ZIEMNIACZKOWEJ FOTOBUDCE i dostał ziemniaczkowy medal. Uśmiech, tego dnia nie schodził maluszkom z twarzy !!!
 
   
 
 
 
 
 

 

 

DZIEŃ JABŁKA

Ilustrując ruchem słowa piosenki ,, HEJ PEŁNO JEST JABŁEK W NASZYM SADZIE, JABŁUSZKO RUMIANE, SŁOŃCEM MALOWANE PODARUJĘ...'' BIEDRONKI radośnie rozpoczęły obchody DNIA JABŁUSZKA. Poznaliśmy walory tego zdrowego owocu, chrupaliśmy jabłuszka, samodzielnie wykonaliśmy pyszny sok, który następnie wypiliśmy z wielkim apetytem. Na podsumowanie zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną ,,CZERWONE JABŁUSZKO''. Na podwieczorek Panie przygotowały dla nas pyszną, słodką szarlotkę, która smakowała wszystkim dzieciom. Zabawa była wspaniała !!!

 

 

                                                 

                                         

                                                                 

                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2021-10-26