Strona głowna  /  ŻABKI - 5latki

Pomoc nauczyciela : Arleta Jabłońska

W piąterek 29 października pójdziemy na cmentarz

Drodzy Rodzice

Pragnę zachęcić Was do uczestnictwa w projekcie: „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Przygotowałam zalaminowaną sylwetkę misia, która będzie wędrowała od domu do domu przedszkolaków z karteczką dzienniczka. W biurowej koszulce, zdezynfekowana przed wydaniem dziecku... Takie mamy czasy...  Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc.  Proszę Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Uzupełnijcie wspólnie z dzieckiem kartę książki. Myślę, że będzie to dla Was wspaniała zabawa . Sylwetę misia i kartę przynieście do przedszkola. Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.”

W Dniu Edukacji Narodowej wiele satysfakcji z pracy, bo to od Was zależy, jacy w przyszłości będą rodacy, to na Was spoczywa ciężar edukowania- wiedzcie, jak bardzo doceniamy starania!

Dzisiaj nasze żabki uczestniczyły w pierwszych zajęciach z rytmiki prowadzonych przez Pana Grzegorza Góreckiego. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i świetną zabawę.

Już się jesień rozminęła z latem

Przyszła pora na kolacje pstrokate!

Synowie i córki!

Siekajcie ogórki

selery i pory,

marchew, pomidory

w drobniusieńką kratkę

Zrobimy sałatkę.

Na zakończenie tygodnia
warzywno- owocowego, dzieci w ramach drugiego śniadania wykonały pyszna sałatkę jarzynową.

Więcej zdjęć w galerii

W czwartek dzieci w ramach drugiego śniadania samodzielnie wykonały pyszna sałatkę owocową oraz kolorowe

i równie smaczne szaszłyki.

Więcej zdjęć w galerii

W środę 06.10 dzieci pojechały na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Starym Siole. Najpierw posłuchały czym zajmują się pracownicy szkółki, poznały zawód lesniczego i na czym on polega, zwiedzili placówke od wewnątrz, a na koniec zjadły smaczna grillowana kiełbaskę w pięknym zielonym otoczeniu leśnym.

Więcej zdjęć w galerii

We wtorek dzieci obchodziły Dzień Pieczonego Ziemniaka, świetnie bawiły się podczas wspólnych zabaw i na koniec zjadły ze smakiem pyszne pieczone ziemniaki.

Więcej zdjęć w galerii

"Jabłka jemy przez rok cały ,

czy są mrozy czy upały.

Nieraz trafią do szarlotki

lub z nich będzie kompot słodki."

We wtorek nasze żabki obchodziły Dzień Jabłka. Żabki poznały cykl rozwoju jabłka tj, od nasionka do jabłuszka, wykonały sok ze świeżo wyciśniętych jabłek, oraz degustowały produkty pochodne od jabłek. Ta lekcja uświadomiła dzieciom, iż jabłka skrywają wiele witamin, a hasłem przewodnim było: " Trzy jabłka dziennie trzymają lekarza z daleka ode mnie "

Ostatnia aktualizacja: 2021-10-27