Strona głowna  /  SÓWKI - 5,6latki

mgr Marta Nieckarz
mgr Ewa Piotrowska

Szanowni Rodzicy!

Jest mi niezmiernie miło, ponieważ zostałam nominowana przez moich uczniów i ich rodziców do plebiscytu "Nauczyciel na Medal". Jestem ogromnie wzruszona oraz dziękuję za nominację. Zachęcam do głosowania na nasze Przedszkole. Więcej informacji na stronie głównej Przedszkola. Marta Nieckarz

Sówki rozpoczęły realizację I Modułu projektu czytelniczego "Mały miś w świecie wielkiej literatury" pod hasłem "Czytamy razem z małym misiem". Przedszkolaki zapoznały się z piosenką przewodnią projektu pt. ''Czytaj z misiem''. Pluszowy gość lubi słuchać czytanych bajek i wierszy. Dzieci wykonały piękne zakładki do książek z sylwetą Małego misia, które napewno zachęcą do czytania Misiowi.

Dziś 25 października miś Bruno rozpoczął swoją przygodę czytelniczą. Będzie odwiedzał dzieci w kolejności alfabetycznej.

Drodzy Rodzice

Pragnę zachęcić Was do uczestnictwa w projekcie: „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Przygotowałam zalaminowaną sylwetkę misia, która będzie wędrowała od domu do domu przedszkolaków z karteczką dzienniczka. W biurowej koszulce, zdezynfekowana przed wydaniem dziecku... Takie mamy czasy...  Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc.  Proszę Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Uzupełnijcie wspólnie z dzieckiem kartę książki. Myślę, że będzie to dla Was wspaniała zabawa . Sylwetę misia i kartę przynieście do przedszkola. Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.”

6 urodziny Asi. Życzymy wszystkiego co najlepsze ;)

14 października Dzień Edukacji Narodowej

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci – bardzo Wam dziękujemy.

Rytmika

Dzisiaj w naszym przedszkolu, braliśmy udział w zajęciach z rytmiki, które prowadził Pan Grzegorz Górecki, tatuś Bartusia z naszej grupy. Dzieci z chęcią uczyły się  zabaw muzycznych, piosenek a także układów ruchowych. Pamiętajmy, że rytmika ma szereg zalet, między innymi rozwijanie zdolności muzycznych, kształcenie słuchu  i ćwiczenie pamięci, uczy pewności siebie, gry na prostych instrumentach, a przede wszystkim rozwija zdolności dzieci i stymuluje je twórczo. Dziękujemy za aktywnie spędzony czas. Grupa Sówki nie może się doczekać kolejnych zajęć, które będą odbywać się w piątki.

Sałatka jarzynowa

Sałatka jarzynowa bardzo smaczna jest i zdrowa. Sówki  nauczyły się, aby być zdrowym należy zjadać z przyjemnością warzywa. Wszyscy angażowali się do przygotowania sałatki, która wyszła nam bardzo dobra.

Smaczne i zdrowe owoce.

Owoce są naturalnym źródłem witamin.

Dzieci wykonały szaszłyki i sałatkę owocową.

Była to również okazja do porównania wyglądu i smaku wybranych owoców.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIACZKA

Dzieci poznały historię ziemniaka, rozwiązywały zagadki, brały udział w konkurencjach sportowych oraz wykonały „ziemniaczanego stworka”.   Głównym celem naszej imprezy była wspólna zabawa oraz wywołanie uśmiechu na twarzach przedszkolaków.  Atrakcją była fotobudka, każdy miał możliwość zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy zjedli ze smakiem pieczonego ziemniaka.

Więcej zdjęć w galerii

6 urodziny Lenki ! Sto lat zaśpiewały Sówki swojej koleżance.

,,DZIEŃ JABŁKA”

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy.

Dzieci postanowiły uczcić święto jabłka i upiekły przepyszną, pachnącą szarlotkę

oraz wypiły świeżo wyciśnięty sok jabłkowy.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjno - Społeczny

Nasze kochane dzieci z grupy Sówki stworzyły pracę plastyczną w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego. Tematem pracy jest hasło  "Zobacz Świat Inaczej".

Udało nam się stworzyć za pomocą materiałów o różnej fakturze pracę plastyczną pt. "Uroki jesieni". Naszym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej związanej z obchodami Międzynarodowego Dnia Białej Laski - święto osób niewidomych i niedowidzących.

CELE PROJEKTU:

- podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat osób niewidomych,

- kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym,

- uświadomienie dzieciom obecności osób z niepełnosprawnościami w najbliższym otoczeniu,

- tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych osób,

- integracja grupy przedszkolnej,

- współpraca nauczyciela i dzieci z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń na fanpage projektu.

Więcej zdjęć w galerii

Kochany Tadziu w dniu Twoich urodzin życzymy Ci spełnienia marzeń, samych pięknych chwil i dużo uśmiechu.

Ostatnia aktualizacja: 2021-10-27