WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ

ponad 3 lat temu

Korzystając ze słonecznej pięknej pogody 6 października w środę, dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do Szkółki Leśnej w Starym Siole. Celem wizyty było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach ,poznanie jego mieszkańców oraz zapoznanie z pracą leśniczego w szkółce leśnej . Dzieci oglądaly małe sadzonki oraz nasiona, z których wyrosną piękne drzewa. Następnie wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej jesiennej przyrody leśnej. Spotkanie zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami.

Więcej zdjęć w galerii