Kontakt
Samorządowe Przedszkole w Oleszycach

Aktualnosci

Aktualności

Rekrutacja 2024/2025

Rekrutacja Samorządowe Przedszkole w Oleszycach
1. Harmonogram oraz szczegółowe terminy dokonywania czynności
w postępowaniu rekrutacyjnym w Samorządowym Przedszkolu w Oleszycach prowadzonym przez Gminę Oleszyce na rok szkolny 2024/2025:
1) Przyjmowanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu na kolejny rok - od dnia 15 lutego 2024 r. do dnia 23 lutego 2024 r.
2) Ustalenie wolnych miejsc w przedszkolu na rok szkolny 2024/2025–1 marca 2024 r.
3) Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu   rekrutacyjnym - od dnia 4 marca 2024 r. do dnia 29 marca 2024 r.
4) Praca komisji rekrutacyjnej – od dnia 2 kwietnia 2024 r. do dnia 8 kwietnia 2024 r.
5) Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - dnia 11 kwietnia 2024 r.
6) Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia- od dnia 12 kwietnia 2024 r. do dnia 19 kwietnia 2024 r.
7) Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - dnia 23 kwietnia 2024 r.
8) Składanie do komisji rekrutacyjnej wniosków o uzasadnienie odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola od dnia 24 kwietnia 2024 r. do dnia 30 kwietnia 2024 r.
9) Wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola – 5 dni od dnia złożenia wniosku o uzasadnienie odmowy
10) Prawo rodziców do wniesienia odwołania do dyrektora przedszkola od uzasadnienia rozstrzygnięcia komisji  - 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia odmowy
11) Decyzja dyrektora w sprawie odwołania rodziców - 7 dni od dnia otrzymania odwołania
12) Ogłoszenie o ewentualnych wolnych miejscach w przedszkolu - 17 maja 2024 r.

 

Do pobrania:

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

https://drive.google.com/file/d/1z6xAxqeVWzbdowhn-YQ78a15tF8C-IH3/view?usp=sharing

 

Warsztaty

12 stycznia  w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty artystyczne  które poprowadziła znana naszym przedszkolakom jako „Pysia Zającówna” - Pani Karolina Majdan -Solecka  z Akademii Artystycznej „Sprężynka”. Pani Karolina poprowadziła naszych przedszkolaków tanecznym krokiem przez cały świat. Dzieci poznały i wspólnie tańczyły z wykorzystaniem pięknych stroi różne tańce, takie jak: cancan, hula, taniec z wachlarzami, salsa i inne
W drugiej części spotkania odbyły się z grupą „Żabek” i  „Sówek” zajęcia z kodowania i programowania z Panem Tomaszem Soleckim. Dzieci w formie zabawy rozwijały orientacje przestrzenną, kompetencje cyfrowe pracując z robotami edukacyjnymi.

DOKARMIANIE PTAKÓW - LEKCJA PRZYRODNICZA

20 grudnia Pani Nina Hamułka z Nadleśnictwa Oleszyce przeprowadziła bardzo ciekawe i pouczające zajęcia o dokarmianiu ptaków.  Dzieci uświadamiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Zajęcia przeprowadzone przez Panią Ninę były doskonałą okazją do kształtowania u najmłodszych poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Kontakt ze zwierzętami uczy pomagać, rozwija empatię i troskę o dobro innych.

 

 

 

 

PRZEDSZKOLNA WIGILIA

 

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku

Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem

Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze

 

 15 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. Świąteczne dekoracje, dzieci w galowych  strojach, to wszystko wprowadzało nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Pani dyrektor złożyła  dzieciom, nauczycielom i pracownikom  życzenia świąteczne.  Wszyscy zasiedliśmy do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad oraz ciasteczka. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

 

INDIAŃSKI SPEKTAKL EDUKACYJNY

7 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Indiański Spektakl Edukacyjny w wykonaniu Przemysława Góreckiego "Moh_incas.

Przemysław Górecki pochodzi z miejscowości Stare Sioło. Od kilkunastu lat gra na indiańskich instrumentach i fascynuje się kulturami rdzennych plemion indiańskich. W swoim dorobku artystycznym ma wiele koncertów w Europie, Ameryce Południowej oraz w Dubaju i Katarze. 

Podczas spektaklu przez wyświetlane na ekranie projekcje filmowe dzieci poznały zwyczaje rówieśników z plemion Indian. Przywoływały deszcz piosenką oraz zbierały dobre uczynki, aby zdobyć pióropusz wielkiego wodza. 

Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem przedszkolaków. 

 

 

SUKCES ANI W KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,Dary lubaczowskich lasów'

W dniu 11.12. 2023 w Siedzibie Nadleśnictwa Lubaczów odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród laureatom konkursu ,,Dary lubaczowskich lasów''. Nasze przedszkole zgłosiło na konkurs wiele przepięknych prac. Ania Jaskulecka z grupy ŻABKI zajęła II zaszczytne miejsce, w kategorii przedszkolaki, zdobyła dyplom oraz wspaniałe nagrody. Bardzo gratulujemy Ani oraz jej rodzicom i życzymy dalszych sukcesów !!! 

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzico za zaangażowanie i udział w konkursie.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Jest taki ktoś, fantastyczny gość, co nie wie, gdzie są drzwi,

Wszystkie dachy zna. Białą brodę ma i każdy o nim śni...

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. 6 grudnia Święty Mikołaj przybył do naszego przedszkola z workiem pełnym  prezentów. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi nasłuchując  „Mikołajowych” dzwoneczków.  Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja, który osobiście wręczył im prezenty.

 Dzieci  odwdzięczyły się pięknie wierszykami i zaśpiewanymi piosenkami. Zdjęcia zrobione z Mikołajem są wspaniałą pamiątką tego magicznego spotkania. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Oczywiście zaprosiliśmy do nas św. Mikołaja za rok!


,,BO NAJPIĘKNIEJ CZYTA MOJA MAMA I MÓJ TATA'

  ,,BO NAJPIĘKNIEJ CZYTA MOJA MAMA I MÓJ TATA'' to akcja czytelnicza , którą zainicjowała pani Anita z grupą ŻABEK. To cotygodniowe spotkania czytelnicze podczas, których Rodzice dzieci z grupy ŻABKI czytają swoim dzieciom i ich koleżankom i kolegom, wybraną przez siebie bajeczkę. Akcja ma na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz pogłębienie współpracy przedszkola z Rodzicami. Spotkania czytelnicze są dla dzieci wspaniałym przeżyciem, wyzwalają u nich wiele pozytywnych emocji ..., a to chyba najważniejsze. ŻABKI czekają z niecierpliwością na kolejne wtorki i z ciekawością dopytują, która mamusia lub tatuś tym razem będzie im czytać bajeczkę !  

           W miesiącu listopadzie gościliśmy mamusię Nikoli - Panią Karolinę, tatusia Hani - Pana Grzegorza, mamusię Ani - Panią Justynę oraz mamusię Kornelki - Panią Magdę. Dziękujemy Rodzicom za wspaniałe spotkania czytelnicze, poświęcony nam czas oraz słodkości i upominki !!!

WYCIECZKA DO MIASTECZKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

1 grudnia dzieci z grupy „Motylki” wyruszyły na wycieczkę w poszukiwaniu Świętego Mikołaja. I udało się - znalazły go w Cieszanowie, w miasteczku Świętego Mikołaja Teddy-Camp. Przedszkolaków powitały Elfy i Pani Mikołajowa, którzy zaprosili dzieci do pracowni Elfów gdzie samodzielnie przy użyciu różnych materiałów plastycznych przedszkolaki pisały list do Mikołaja . Zwiedziły świąteczny namiot,wysłały list do Mikołaja, a potem odwiedziły go w chatce, gdzie Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Kolejne ciekawe wyzwanie to ozdabianie pierników, wykonanie włóczkowej ozdoby i pyszny obiad, a na deser gorąca czekolada i ciasteczka. To była wspaniała przygoda z przemiłymi Elfami, Panią Mikołajową i oczywiście Mikołajem. Przedszkolaki otrzymały na pamiątkę od Mikołaja pluszową gąskę. DZIĘKUJEMY. Z pewnością wrócimy tu za rok!

PROJEKT EDUKACYJNY "WITAMINKI"

Przedszkolaki w naszej placówce z grupy "Sówki" biorą udział w projekcie edukacyjnym #Witaminki organizowanym przez miesięcznik "Bliżej Przedszkola" promującym zdrowe nawyki żywieniowe. W ramach projektu dzieci zrealizowały Pomidorowe Wyzwanie.