WYCIECZKA DO LASU

rok temu

Korzystając z pięknej słonecznej pogody dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do lasu na Horaju. Celem leśnej wizyty było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las.

Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrody zbierały "skarby lasu", które Pani Jesień zostawiła w lesie. Głównie były to grzyby ,szyszki , żołędzie i kolorowe liście.

Wiele radości sprawiły dzieciom wędrówki po leśnych ścieżkach i piknik na leśnej polanie.

Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody leśnej.

Wszyscy w dobrych nastrojach z pełnymi koszykami grzybów wrócili do przedszkola.