SPOTKANIE Z HARCERZAMI

Spotkanie Harcerzy z 37 DSH „ Leśne Sowy” z przedszkolakami .

Dnia 20 października przedszkolaków odwiedzili harcerze z druhną drużynową Anną Hamułką-Bosak w ramach realizacji zadania Wyprawy na murawy- Harcerska Ogólnopolska Akcja Ekologiczna. Harcerze w ciekawy sposób zapoznały dzieci z roślinami chronionymi występującymi w naszej okolicy. Przedszkolaki, uczyły się także jak dbać o środowisko naturalne i chronić je przed niszczeniem .

Celem zajęć zorganizowanych przez harcerzy było również pogłębienie wiedzy z zakresu botaniki oraz poszerzenie słownictwa poprzez poznanie różnorodnych gatunków roślin. Dzieci próbowały powtarzać dziwne nazwy niezwykłych roślin, rozpoznawać je na zdjęciach oraz zachwycały się pięknem otaczającej nas przyrody.

Dziękujemy Harcerzom oraz druhnie Annie Hamułce - Bosak za ciekawą lekcję ekologiczną .

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, ludzie siedzą i ludzie stojąMoże być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko i ludzie stoją