Czytanie bajki ...

rok temu

Dnia 02 listopada na zaproszenie Pani Elwiry i dzieci z Grupy „ Biedronki” gościliśmy w naszym przedszkolu 37 Drużynę Starszoharcerską „Leśne Sowy” Oleszyce wraz z druhną drużynową Anną Hamułką-Bosak i Panią Niną Hamułka z Nadleśnictwa Oleszyce. Miłą niespodzianką była obecność księdza Mariusza Pastuszaka z Katolickiego Radia Zamość.

Celem spotkania harcerzy z przedszkolakami była realizacja zadań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

Jak zwykle bajka rozpoczęła się słowami : „Za górami za morzami, za siedmioma dolinami, gdzie echo piosenkę swą niesie, niezwykłe zwierzęta mieszkają w lesie”…....usiądźcie wygodnie, posłuchajmy o Jelonku młodym. Oto zaczynają się wspaniałe przygody.

Harcerze w przepiękny sposób z podziałem na role przeczytali przedszkolakom bajeczkę o niezwykłych zwierzętach z lasu wykorzystując przygotowane przez siebie ilustracje do bajki .