Kontakt
Samorządowe Przedszkole w Oleszycach

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

3 miesiące temu

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada, a nasze przedszkolaki świętowały go dzisiaj .

Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Do przedszkolnych drzwi zapukała również Królewna Śnieżka, która w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa , w każdej grupie przeczytała dzieciom bajki. Przedszkolaki zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych tańców i zabaw na sali . Na balu zostały wręczone nagrody dzieciom, które brały udział w konkursie „ Moja ulubiona postać z bajki”. Wszystkie pacynki przedstawiające postacie z bajek były przepiękne – dlatego wszystkie dzieci otrzymały dyplom i nagrody.

Za piękne bajkowe stroje , w które były przebrane dzieci czekała również niespodzianka- przedszkolaki miały okazję skosztować słodyczy z „Chatki Baby Jagi”, którymi częstowała Pani Dyrektor i Królewna Śnieżka. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na tle bajkowej dekoracji .To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.