11 LISTOPADA

rok temu

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości.  Już od samego rana było bardzo uroczyście i patriotycznie. Z tej okazji ,aby oddać powagę sytuacji, tego ważnego dnia , wszystkie dzieci przyszły ubrane w narodowe barwy lub na galowo i uroczyście świętowaliśmy ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przystępując do Akcji MEiN „Szkoła do hymnu” o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Nie zabrakło tańca i zabawy przy piosenkach „ Jesteśmy Polką i Polakiem”.  Celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.