DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - WYCIECZKA NA HORAJ

8 miesięcy temu

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Dwudziestego września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Pierwszą z nich było spotkanie on-line z Kicią Kocią, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Po słodkim poczęstunku korzystając ze sprzyjającej pogody pojechaliśmy na pierwszą w tym roku wycieczkę autokarową do horajskiego lasu, gdzie dzieci szukały śladów jesieni patrząc, słuchając i dotykając „skarbów lasu”. W tym dniu nie zabrakło również lekcji patriotycznej.

W związku z 84 rocznicą bitwy pod Oleszycami przedszkolaki poznały postać generała Józefa Kustronia , który walczył i zginął 17 września 1939 r. w horajskim lesie. Dzieci z najstarszych grupy „Żabki i Sówki” odśpiewały przed pomnikiem 4 zwrotki hymnu narodowego. W ramach udziału Przedszkola w Kampanii „ Przytul się do drzewa” wszystkie dzieci przytulały się jak mogły najmocniej do rosnących lesie drzew. Po pikniku pełni wrażeń wróciliśmy do Przedszkola.