SZKOŁA PAMIĘTA

6 miesięcy temu

Nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem akcji było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy związani byli z historią naszego regionu, naszej społeczności. Dzieci miały okazję zapoznania się z ważnymi postaciami dla naszego regionu – gen. Józef Kustroń , który walczył i zginął w bitwie Pod Oleszycami. Przedszkolaki zwiedziły wystawę zorganizowaną przez MG Bibliotekę Publiczną w Oleszycach poświęconą pamięci gen. Józefa Kustronia. Odwiedziliśmy pomniki pamięci znajdujące się na terenie naszego miasteczka. Pamiętaliśmy również o miejscu wiecznego spoczynku  żołnierzy walczących w obronie naszej ojczyzny, uprzatnęliśmy pomnik , zapaliliśmy znicze. Przeprowadzona wycieczka patriotyczna była wspaniałą okazją do kształtowania wśród przedszkolaków więzi i przynależności do narodu polskiego.