grupa MOTYLKI

WITAJCIE W GRUPIE MOTYLKI !!!

Wychowawca grupy: mgr Anita Birnbach

mgr Marta Nieckarz

Pomoc nauczyciela : Celina Borkowska

POMAGAMY - Udział w akcji charytatywnej

Dziękujemy Rodzicom i przedszkolakom za ich DOBRE SERCE i włączenie się w zbiórke oraz kiermasz słodkości zorganizowany przez SP      w Oleszycach , z której cały dochód został przekazany dla Jolanty Adelhardt, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Dobro powraca !!!

DZIEŃ ZIEMI

W piątek 21 kwietnia grupa MOTYLKI dołączyła się do V edycji ogólnopolskiej akcji ''#SprzątamyDlaPolski''. Przeszliśmy ulicami miasta , napełniając nasze worki napotkanymi śmieciami - bo każdy przedszkolak wie, że naszą planetę Ziemię sprzątamy, bo ją jedną mamy i bardzo ją kochamy...!

Urodziny Gabrysia

W dniu 5-tych życzymy Ci Gabrysiu byś zawsze był szczęsliwy i radosny, dużo zdrówka i STO LAT !

URODZINY FRANIA

Sto lat, sto lat niech żyje Franio nam !!! Wszystkiego najlepszego  w dniu 5-tych urodzin !

Urodziny Alanka

Dużo zdrówka, słonka i radości !!!

Powitanie wiosny

WIOSNO, WIOSENKO GDZIE JESTEŚ POWIEDZ NAM...? IDĘ, JUŻ IDĘ CHOĆ ZIMNY WICHER DMIE, PRZYNOSZĘ PROMYK SŁONKA, PRZYNOSZĘ ŚPIEW SKOWRONKA !!!

URODZINKI MILENKI

STO LAT, STO LAT, DUŻO RADOŚCI I UŚMIECHU !!!

Dzień chłopaka

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet niech każdy się dowie, że dzisiaj święto Dziewczynek ... !!!

DZIEŃ DINOZAURA

Walentynki

Walentynki - to jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku! i to nie tylko dla zakochanych, bo walentynki to idealna okazja , by celebrować przyjaźńi  i zwykłą sympatię do siebie. Dziś MOTYLKI w miłej atmosferze obchodziły ten dzień. Dziękujemy Alankowi za słodkie, serduszkowe lizaczki !

URODZINY KAROLKA

Dziś obchodziliśmy 5 urodziny Karolka. Żyj Karolku w zdrowi 100 lat, niech się spełnią wszystkie Twoje marzenia !!!

URODZINY LIDZI

Dziś obchodziliśmy 5 urodziny Lidzi . Jeszcze raz życzymy dużo szczęścia i zdrówka - STO LAT !!!

ŚWIĄTECZNE DEKOROWANIE PIERNICZKÓW

Zblliżają się najpiękniejsze Święta w roku... a przedświąteczny, magiczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierników, oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszym przedszkolu nie mogło tego zabraknąć. W poniedziałek 12 grudnia zgodnie z tradycją MOTYLKI zebrały się aby udekorować świąteczne pierniczki. Dziękujemy naszym drogim MAMUSIOM - Paniom Barbarze K., Annie F., Jassice O., Iwonie H., i Marcie Cz., - dzięki, którym na stołach pojawiły się pierniki, lukier i elementy do dekoracji. Dzieci samodzielnie i z wielkim zaangażowaniem dekorowały piernikowe ciasteczka, z których każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Kiedy skończyliśmy dekorowanie, przyszedł czas na degustację pierniczków i wspólne śpiewanie kolęd.

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ MISIA , bo ,, czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś''.  Każde dziecko tego dnia przyniosło ze sobą swojego ukochanego misia , który stał się bohaterem wszystkich zabaw i tańców. DZIEKUJEMY Pani Madzi H. - mamusi Kornelki, Pani Madzi G. - mamusi Rozalki, Pani Ani S. - mamusi Igi, Pani Małgosi S. - mamusi Lenki i  Pani Monice O. - mamusi Gabrysia za przygotowanie słodkich misiowych ciasteczek !!!

URODZINY IGUSI

Żyj nam sto lat i uśmiech miej na twarzy ... !

URODZINY LENKI

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

18 listopada MOTYLKI zaprosiły swoich Rodziców na zajecia otwarte pt .; ,, JESIENNE PIOSENKI ''. Podczas zajęć Rodzice mieli okazję zapoznać się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz przekonać się jak wiele ich pociechy nauczyły się podczas jesiennych zajęć. Dziękuję w imieniu swoim oraz dzieci - wszystkim Rodzicom za wielkie zaangażwowanie oraz uczestnictwo w zajęciach !

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

,, SZKOŁA DO HYMNU''

ODWIEDZAMY BIBLIOTEKĘ

W ramach udziału w ,, Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa '' MOTYLKI odwiedziły bibliotekę i spotkały się z Panią Bibliotekarką Ireną Janiszkiewicz , tym samym rozpoczęliśmy cykliczne spotkania w celu rozwijania zainteresowań czytelniczych przedszkolaków.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Każdy przedszkolak już dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się

Od najmłodszego aż do starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka !!!

URODZINKI !!!

W tym tygodniu obchodziliśmy 4 urodziny ROZALKI MATEUSZKA !!! Jeszce raz życzym im STO LAT, dużo uśmiechów, zdrowia i radości !!!

Za nami pierwsze dni w przedszkolu, które minęły nam w radosnej i przyjaznej atmosferze. Wiele uśmiechów sprawiło nam spotkanie się znów po wakacyjnej przerwie. Witamy wśród nas również nowe koleżanki i kolegów !!! W tym ,,któtkim'' pierwszym tygodniu świętowaliśmy 4 urodziny Kornelki i Wiktora !!! Życzymy im dużo zdrówka i uśmiechów - STO LAT !!!

WYPRAWKA :

- worek i pantofle - wygodne, takie by przedszkolak mógł je sam założyć i zdjąć np. na rzepy, z gumową jasną podeszwą, trzymające stabilnie stopę dziecka - podpisane

- ubrania na zmianę, które należy zostawić w szatni - podpisane

- chusteczki higieniczne w pudełku

- chusteczki nawilżane

- ręczniki papierowe

- papier toaletowy

- mydło w płynie

- woreczki śniadaniowe

- torebki śniadaniowe

- kubeczki jednorazowe do picia

- kredki ołówkowe (Astra, Majewski,Bambino) - temperówka z pojemniczkiem