Kontakt
Samorządowe Przedszkole w Oleszycach

grupa MOTYLKI

 

WITAJCIE W GRUPIE MOTYLKI !!!

Wychowawca grupy: mgr Anita Birnbach

                                        mgr Marta Nieckarz

Pomoc nauczyciela : Celina Borkowska

 

URODZINY LIDZI

Dziś obchodziliśmy 5 urodziny Lidzi . Jeszcze raz życzymy dużo szczęścia i zdrówka - STO LAT !!!

 

ŚWIĄTECZNE DEKOROWANIE PIERNICZKÓW

Zblliżają się najpiękniejsze Święta w roku... a przedświąteczny, magiczny czas każdemu kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierników, oraz wspólnym kolędowaniem. Również w naszym przedszkolu nie mogło tego zabraknąć. W poniedziałek 12 grudnia zgodnie z tradycją MOTYLKI zebrały się aby udekorować świąteczne pierniczki. Dziękujemy naszym drogim MAMUSIOM - Paniom Barbarze K., Annie F., Jassice O., Iwonie H., i Marcie Cz., - dzięki, którym na stołach pojawiły się pierniki, lukier i elementy do dekoracji. Dzieci samodzielnie i z wielkim zaangażowaniem dekorowały piernikowe ciasteczka, z których każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Kiedy skończyliśmy dekorowanie, przyszedł czas na degustację pierniczków i wspólne śpiewanie kolęd.

 

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ MISIA , bo ,, czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś''.  Każde dziecko tego dnia przyniosło ze sobą swojego ukochanego misia , który stał się bohaterem wszystkich zabaw i tańców. DZIEKUJEMY Pani Madzi H. - mamusi Kornelki, Pani Madzi G. - mamusi Rozalki, Pani Ani S. - mamusi Igi, Pani Małgosi S. - mamusi Lenki i  Pani Monice O. - mamusi Gabrysia za przygotowanie słodkich misiowych ciasteczek !!!

  

 

 


 

 

URODZINY IGI


 

 

URODZINY LENKI


 

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

 

18 listopada MOTYLKI zaprosiły swoich Rodziców na zajecia otwarte pt .; ,, JESIENNE PIOSENKI ''. Podczas zajęć Rodzice mieli okazję zapoznać się między innymi ze sposobami pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz przekonać się jak wiele ich pociechy nauczyły się podczas jesiennych zajęć. Dziękuję w imieniu swoim oraz dzieci - wszystkim Rodzicom za wielkie zaangażwowanie oraz uczestnictwo w zajęciach !

 


 

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

,, SZKOŁA DO HYMNU''

 


ODWIEDZAMY BIBLIOTEKĘ

 

W ramach udziału w ,, Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa '' MOTYLKI odwiedziły bibliotekę i spotkały się z Panią Bibliotekarką Ireną Janiszkiewicz , tym samym rozpoczęliśmy cykliczne spotkania w celu rozwijania zainteresowań czytelniczych przedszkolaków.

 

 

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK


 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Każdy przedszkolak już dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się

Od najmłodszego aż do starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka !!!

 

 

URODZINKI !!!

W tym tygodniu obchodziliśmy 4 urodziny ROZALKI MATEUSZKA !!! Jeszce raz życzym im STO LAT, dużo uśmiechów, zdrowia i radości !!!

 

 

 

Za nami pierwsze dni w przedszkolu, które minęły nam w radosnej i przyjaznej atmosferze. Wiele uśmiechów sprawiło nam spotkanie się znów po wakacyjnej przerwie. Witamy wśród nas również nowe koleżanki i kolegów !!! W tym ,,któtkim'' pierwszym tygodniu świętowaliśmy 4 urodziny Kornelki i Wiktora !!! Życzymy im dużo zdrówka i uśmiechów - STO LAT !!! 

 

 

 

 

WYPRAWKA :

- worek i pantofle - wygodne, takie by przedszkolak mógł je sam założyć i zdjąć np. na rzepy, z gumową jasną podeszwą, trzymające stabilnie stopę dziecka - podpisane

- ubrania na zmianę, które należy zostawić w szatni - podpisane

- chusteczki higieniczne w pudełku

- chusteczki nawilżane

- ręczniki papierowe

- papier toaletowy

- mydło w płynie

- woreczki śniadaniowe

- torebki śniadaniowe

- kubeczki jednorazowe do picia

- kredki ołówkowe (Astra, Majewski,Bambino) - temperówka z pojemniczkiem

- farby plakatowe ( Astra, Bambino) - pędzelek

- plastelina (Astra, Bambino)

- klej w sztyfcie

- klej w tubce ( Astra)

- nożyczki

- ołówek

- flamastry

- blok techniczny kolorowy A4

- blok techniczny biały A4

- blok z kolorowymi kartkami

- ryza papieru do ksero

- cienka teczka A4 na prace plastyczne

- ulubiona kolorowanka dziecka