Aktualnosci

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy z chustą, wiele ciekawych zabaw przygotowanych przez Panią Animatorkę .Były upominki, pyszny podwieczorek, kolorowe balony i wiele innych niespodzianek.

W ramach drugiego dania został zorganizowany grill. Wszystkie grupy miały okazję zjeść pyszną kiełbaskę. Po krótkim odpoczynku dzieci kontynuowały zabawę spędzając czas w przedszkolnym ogródku. Dzieci miały okazję spotkać się z Ratownikami Medycznymi oraz pooglądać Karetkę Pogotowia oraz jej wyposażenie.

Z pewnością był to dzień niezapomnianych wrażeń!

Wycieczka

12 maja 2023 r. dzieci z grupy „ Sówki” już po raz kolejny na zaproszenie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie, wybrały się autokarem do Lubaczowa na koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Przed koncertem przedszkolaki utrwaliły wiadomości o instrumentach muzycznych, miały okazję zobaczyć je i wysłuchać koncertu na skrzypcach, fortepianie i gitarze. Miłą niespodzianką był występ absolwenta naszego przedszkola Wojtka Uszkowskiego, który wykonał utwór na fortepianie. Dziękujemy Panu Grzegorzowi Góreckiemu za zaproszenie. To nie koniec atrakcji przedszkolaki zwiedziły również Muzeum Kresów w Lubaczowie.

#ZDROWOROSNA

Motylki z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji #ZDROWOROSNĄ 2023 W. LEGUTKO. Poprzez wysiew nasionek pozyskanych w pakiecie edukacyjnym, stworzyliśmy swoją własną, małą uprawę.

#SprzątamyDlaPolski

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku przedszkolaki wzięły udział w V edycji ogólnopolskiej akcji "#SprzątamyDlaPolski". Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Rekrutacja

Lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do Samorządowego Przedszkola w Oleszycach znajduje się w holu przedszkola.

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych znajduje się w holu przedszkola.

REKOLEKCJE

W dniach 30-31.03.2023 w naszym przedszkolu odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził ksiądz Mariusz Pastuszak z Katolickiego Radia Zamość.

PALMA WIELKANOCNA 2023

28 marca w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach odbył się konkurs na najładniejszą palmę.

Z naszego przedszkola w konkursie udział wzięły grupy: SÓWKI i BIEDRONKI.

Wyróżnienie zdobyła palma grupy BIEDRONKI.